Ana SayfaTürkiyeTürkiye'de belki yeni bir parti kurulur Mehmet Barlas orada da yerini alır!

Türkiye’de belki yeni bir parti kurulur Mehmet Barlas orada da yerini alır!

Oysa ki başyazarlığını yaptığı Sabah gazetesinin yerel seçimlerde Abdullah Gül’e bir ‘terörist’ ‘hain’ demediği kalmıştı. Sabah yazarı Mehmet Barlas bugün son derece ilginç bir yazıyla yeni parti kurma hazırlığındaki Abdullah Gül ve Ali Babacan’a tavsiyeler verdi, hem de bedava!

İşte “Yeni parti kurmayı düşünenler dünyadaki gelişmeleri dikkatle izlemelidir” diyen Mehmet Barlas’tan Abdullah Gül ve Ali Babacan’a tavsiyeler…

İstanbul Belediye Başkanı seçimi ertesinde hemen her kesimden gözlemcinin paylaştığı ortak görüş, iç siyasette bir yeniden yapılanma sürecinin yaşanacağını işaret ediyor. Bu yeniden yapılanma sürecinde AK Parti’de yer alacak oluşumlar kadar, Ali Babacan’la birlikte yeni bir partiyi kimlerin kuracağı ve bu oluşumda Abdullah Gül’ün konumunun ne olacağı da merak ediliyor.
Tabii bu arada Ekrem İmamoğlu’nun CHP’deki ağırlığının Kemal Kılıçdaroğlu’nu ne şekilde etkileyeceği de merak edilen konular arasında…

Büyük değişim

Çeşitli merkezleri temsil eden isimler geleceğe dönük tutumlarını belirlemeye çalışırken,iç siyasete takılı kalmaktan kaçınmalıdırlar.
Sonuçta global siyasetteki gelişmeler şu ya da bu şekilde iç siyasete mutlaka yansıyor. Örneğin yakın bir geçmişte liberal demokrasi ve serbest pazar ekonomisi global siyasetin yükselen değerleriydi. Oysa bugün bunlar antika konumunda. Özellikle Trump’ın başlattığı ticaret savaşları korumacılığı yükselen değer kılmadı mı?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz