Ana SayfaTeknolojiYeni iPhone 12'de kulaklık ve şarj aleti neden yok?

Yeni iPhone 12’de kulaklık ve şarj aleti neden yok?

Yılın en önemli teknoloji olaylarından biri gerçekleşti. Apple yeni iPhone 12 telefonlarını tanıttı. Tanıtır tanıtmaz da tartışmalar başladı. Çünkü yeni iPhone 12 telefonlarda kulaklık ve şarj adaptörü yer almayacak. Peki ama iPhone 12’lerde kulaklık ve şarj aleti neden yok? Cevabı bu videoda.

Yeni telefonlarda MagSafe adında mıknatıslı kablosuz şarj özelliği olacak. MagSafe sayesinde kılıflar, kablosuz şarj plakaları ile temas sağlayarak şarj olma özelliği sağlayacak.

iPhone 12 cihazlarında kulaklık ve şarj adaptörü hakkında ilginç bilgiler geldi. Apple bir tabuyu daha yıktı. Apple’ın verdiği son bilgilere göre şu an dünyada 700 milyon Lightning kablosu, 2 milyarın üzerinde de güç adaptörü bulunuyor. Ancak yeni iPhone telefonlarda güç adaptörü olmayacak.

Yeni iPhone 12’de kulaklık ve şarj aleti neden yok?

Apple tarafından gerçekleştirilen iPhone 12 büyük etkinliği öncesinde herkesi şok eden bir açıklama geldi. Yapılan resmi açıklamalar doğrultusunda iPhone 12 ve iPhone 12 Pro cihazların kutusunda earpods kulaklık veya şarj adaptörünün bulunmayacağı belirtildi. Kutuda yalnızca bir adet USB-C’den Lightning’e dönüştürücü kablonun yer alacağı ifade edildi.

Apple bu ilginç kararın arkasında çevreci nedenlerin geldiğini söyledi. iPhone’ların çevreye olan negatif etkisini minimize etmek için böyle bir karar alındığı belirtilirken kullanıcılar bu karara büyük bir tepki gösterdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri