Ana SayfaTürkiyeYeni ittifak mı doğuyor? İşte Erdoğan ile Bahçeli'nin son oy oranı

Yeni ittifak mı doğuyor? İşte Erdoğan ile Bahçeli’nin son oy oranı

Millet erken seçim isterken MAK Danışmanlık'ın son anketi AK Parti ve MHP'den oluşan cumhur ittifakının büyük kayıplar yaşadığını ortaya koydu.

Millet erken seçim isterken MAK Danışmanlık’ın son anketi AK Parti ve MHP’den oluşan cumhur ittifakının büyük kayıplar yaşadığını ortaya koydu. İşte MAK Danışmanlık’ın Eylül ayı son anketinin sonuçları…

“Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı bloklarına bakış açınız hangisi olur” sorusuna yüzde 45 oranında Millet İttifakı yanıtı verildi. Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 42’de kaldı. “Yeni bir ittifak olmasını istiyorum” diyenlerin oranı yüzde 8 iken, kararsızların oranı yüzde 5 oldu.

Katılımcılara sorulan, “Size göre erken genel seçim (milletvekilliği seçimi) yapılmalı mıdır” sorusuna yüzde 41 oranında “Evet” yanıtı verildi. Yüzde 31 oranında ise “Hayır” yanıtı verilirken, kararsızların oranı yüzde 28 oldu.

Muharrem İnce sorusu

Ankette katılımcılara Muharrem İnce sorusu da soruldu. “Mevcut partiler varken sayın Muharrem İnce yeni bir siyasi parti kurarsa Muharrem İnce’nin genel başkanlığındaki partiye oy verme davranışınız ne olur” şeklindeki soruya “Kesinlikle oy vermem” diyenler yüzde 75 oranında oldu.

Yüzde 17 “Kararsızım” cevabını verirken, “Kesinlikle oy verebilirim” diyenlerin oranı yüzde 3 oldu.

“Seçim zamanının konjonktürel şartlarına bağlı olarak oy verme değişebilir” diyenler ise yüzde 5 olarak belirtildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri