Ana SayfaTeknolojiAmazon Kindle Paperwhite 5 özellikleri neler? Fiyatı ve bütün özellikleri

Amazon Kindle Paperwhite 5 özellikleri neler? Fiyatı ve bütün özellikleri

kYeni Kindle Paperwhite iki farklı seçenekle gelde. Yeni Kindle Paperwhite 5 çıktı. Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition olarak ikinci bir seçenekle duyuran kitap okuma cihazının özelliklerini merak ediyor musunuz?

Yeni nesil Kindle Paperwhite 5 okuma deneyiminizi daha iyi hale getirecek. Artık sayfaları daha hızlı çevirebilirsiniz. Yeni Kindle Paperwhite su geçirmez özelliğine de sahip.

Yeni Kindle Paperwhite 5 özellikleri

Daha büyük bir ekranı var. Bu kez Kindle Paperwhite 6,8 inç büyüklüğünde parlamayan bir ekrana sahip. Tam 10 haftaya kadar pil ömrü, ayarlanabilir sıcak ışık ve 8 GB depolama ile birlikte geliyor.

Kindle Paperwhite Signature edition daha fazlasını isteyenler için otomatik ayarlanan bir ışık sensörü, 32 GB depolama alanı ve kablosuz şarj da sunuyor ve bu model 209.99 dolara satılıyor.

Yeni Kindle Paperwhite, daha fazla konfor için sıcak ışıklandırmaya ve daha büyük bir ekranla birlikte yüzde 20 daha hızlı sayfa çevirme ye sahip. Üstelik 10 haftaya kadar pil ömrü ile birlikte geliyor. 

Signature Edition farklı olarak ne sunuyor?

Amazon Cihazları ve Hizmetleri başkan yardımcısı Kevin Keith “Evet, yepyeni Kindle Paperwhite, küvet, jakuzi, havuz ve okyanusta kazara düşmelere dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Plaj tatilinize en çok satanları de getirebilirsiniz.” dedi. 

Diğer öne çıkan özellikler arasında, maksimum ayarda ek yüzde 10 daha fazla parlaklık bulunur. Eğer Signature Edition’ı seçerseniz ön ışık, ekranın parlaklığını etrafınızdaki ışığa göre otomatik olarak ayarlar. 

Ayrıca, Kindle Paperwhite’da 8 GB standart depolama seçiminiz Signature Edition olursa 32 GB depolamaya çıkıyor.

Paperwhite ne demek?

Kindle Paperwhite, gelişmiş kontrast sunan ve kullanıcıların eski arkadan aydınlatmalı Kindle cihazlarına kıyasla karanlıkta daha kolay okumalarını sağlayan önden aydınlatmalı bir Kindle e-kitap okuyucusudur. Bunun dışında kelimenin Türkçe tercümesi beyaz kağıt anlamına gelmektedir.

Kindle Paperwhite ilk olarak Eylül 2012’de ön siparişe açıldı ve Ekim 2012’nin başlarında genel satışa sunuldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri