Ana SayfaTürkiyeYeni kurulan Doğru Parti’nin arkasındaki isim Süleyman Soylu mu?

Yeni kurulan Doğru Parti’nin arkasındaki isim Süleyman Soylu mu?

Yeni kurulan Doğru Parti’nin arkasındaki isim Süleyman Soylu mu? Gazeteci Ahmet Takan bu garip iddiayı ortaya atan ilk isim oldu.

Yeni kurulan Doğru Parti’nin arkasındaki isim Süleyman Soylu mu? Gazeteci Ahmet Takan bu garip iddiayı ortaya atan ilk isim oldu. Takan Korkusuz gazetesindeki köşesinde bir kulis haberi paylaştı. Takan, Rifat Serdaroğlu’nun kurduğu Doğru Parti’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun partisi olduğu yönünde bir kulis bilgisi aldığını yazdı.

Doğru Parti Süleyman Soylu’nun adamları tarafından kuruldu iddiası

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan bugünkü köşesinde, AK Parti kulislerine dayandırdığı bir iddiayı yazarak, eski bakanlardan Rifat Serdaroğlu’nun öncülüğünü yaptığı Doğru Parti’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun adamları tarafından kurulduğu öne sürüldü.

Doğru Parti logosu

Takan, “Doğru Parti’nin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na verilmesinin ardından özellikle AK Parti kulislerinde, ‘Soylu’nun yakın adamları parti kurdu’, ‘Süleyman Soylu’nun partisi’ yorumları yapıldı” diye yazdı. Öte yandan Ahmet Takan, son günlerde yapılan anketlerin sonuçlarına da dikkat çekti. 

Takan, Erdoğan’a en yakın oy oranını Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın aldığını ifade etti. Takan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın oranı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yakalıyor. Erdoğan yüzde 45.1 alırken İmamoğlu yüzde 36.8 olarak çıkıyor. Kararsızlar ise yüzde 18.1’e kadar geriliyor. ‘Erdoğan mı, Mansur Yavaş mı?’ sorusunu sorduğumuzda İmamoğlu’na yakın bir sonuç çıkıyor.  Mansur Yavaş diyenlerin oranı yüzde 36.7 çıkarken, Erdoğan diyenler yüzde 44.5 oluyor.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri