Ana SayfaTürkiyeYeni Şafak Akit’leşti deyince kızıyordunuz! İşte vesika, işte Ali Karahasanoğlu'nun sayıklamaları

Yeni Şafak Akit’leşti deyince kızıyordunuz! İşte vesika, işte Ali Karahasanoğlu’nun sayıklamaları

Yeni Şafak grubunun hilafet davetine en güçlü destek Yeni Akit'in haber müdürü olan Ali Karahasanoğlu'ndan geldi.

Ali Karahasanoğlu’nun hilafet açıklamaları Yeni Şafak’ın içine düştüğü sefil entelektüel bunalımı da gözler önüne serer cinsten. Yeni Şafak grubuna ait Yeni Hayat dergisinde hükümete istikamet çizercesine hilafet davetinin yapılması yersiz tartışmaların fitilini ateşlerken bu davete ilk itiraz hükümetin bizzat kendisinden, Ömer Çelik tarafından dile getirilmişti.

Ali Karahasanoğlu ve dinmeyen hilafet aşkı

Ancak gerek Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın vakıf malları üzerinden kullandığı ‘lanet’li kelimeler gerek anlamsız şekilde gündeme getirilen hilafet tartışmaları AK Parti’yi sürpriz kıskaçlara aldı. AK Parti muhtemelen hilafet tartışmasının bir an önce kapanmasını isterken Yeni Akit’in asi çocuğu Ali Karahasanoğlu’ndan hilafet desteği geldi.

Ali Karahasanoğlu’nu medya en son Ahmet Davutoğlu’na yaptığı büyük terbiyesizliklerle hatırlıyor…

Yeni Şafak grubuna ait bir dergiden yapılan hilafet çağrısına tek desteğin Yeni Akit gibi uç, radikal bir yayın organından gelmesi, Yeni Şafakçıların nasıl da Yeni Akit çizgisine gerilediğinin vesikası adeta.

İşte Ali Karahasanoğlu’nun güldüren analizleri…

“Hristiyanların bir papaları olmasına rağmen Müslümanların başında niçin bir halife yok? Hristiyanlar için hak olan devlet başkanı bir papaları olmasına rağmen, bir devletleri, bir başkentleri, bir ülkeleri, bunlar sembolik de olsa varsa niçin Müslümanların bir halifesi olamaz?”

“Bir başka konu… Halifeliğin kurtulması için Kurtuluş Savaşı yıllarından toplanan paralar biz savaşı bitirdiğimiz için ‘Artık kullanmaya gerek yok’ denildi. O paralar bir şekilde Mustafa Kemal’e teslim edildi. Yani dışarıdaki Müslümanlar halifelik devam edilsin diye para topluyorlar, belli bir amaç ile… bir vakıf gayesi ya da şartlı bir bağış diyebilirsiniz. O para şimdi İş Bankası’nda CHP’nin parası olarak kullanılıyor. Hilafeti kurtarmak için toplanan paraları aldınız, kendi hesabınıza kullanıyorsunuz”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri