Ana SayfaTürkiyeÖzlem Albayrak Hilal Kaplan yüzünden mi istifa etti? İşte Yeni Şafak'ın sansürlediği...

Özlem Albayrak Hilal Kaplan yüzünden mi istifa etti? İşte Yeni Şafak’ın sansürlediği Pelikan yazısı

Özlem Albayrak, Yeni Şafak gazetesinden istifasını açıkladı. Albayrak dün gazeteye gönderdiği yazının bugün yayınlanmadığını belirtti. Özlem Albayrak bir süredir Yeni Şafak gazetesinin yayın politikasıyla kendi görüşleri arasında ayrılıklar olduğunu belirtti.

Özlem Albayrak twitter’dan paylaştığı mesajında “Bu, gazetenin yayın politikası ve benim görüşlerimin çelişmesiyle başlayan sorunların son halkasıydı. Bu şartlarda devam etme imkanı kalmadığından yazılarıma son veriyor, Yeni Şafak’la yolumu ayırıyorum. Duyurulur.” ifadelerini kullandı.

Özlem Albayrak, Yeni Şafak’ın sansürlediği, basmadığı yazısını twitter’dan paylaştı.

Özlem Albayrak, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 2012 yılında attığı tweetler nedeniyle cezalandırılmasına tepki gösterdi.

Özlem Albayrak Yeni Şafak’a gönderdiği ancak yayınlanmadan sansürlenen yazısında “Sosyal medya paylaşımlarının tam da İstanbul’un CHP’ye geçmesinin hemen ardından yargı konusu haline gelmesi ise doğal olarak akla başka sorular getirdi. Mesela, “Hükümet, İstanbul’u 25 yıl sonra kaybetmenin hıncını böyle mi alıyor?” Sahiden de, 2012’de atılmış bir tweetin neden bugün dava konusu edildiğini açıklayabilecek bir hukuk ilkesi var mı, bilmiyorum. Manzara ise şu: Kaftancıoğlu hakkında verilen hüküm, hükümetin rövanşist ve intikamcı bir tavırla hareket ettiği görüntüsü oluşturdu, İstanbul konusunda hazımsızlık yaşandığı  düşüncesine yol açtı ve yargının siyasallaşması konusu yeniden tartışmaya açıldı.

Canan Kaftancıoğlu için Hilal Kaplan örneği mi?

Özlem Albayrak”ın “İkincisi, dava konusu olacak sosyal medya paylaşımlarının seçilimiyle ilgili ne bir kriter var ortada, ne kural, ne de ilke. Çok benzer ifadeler kullanan iki kişiden birinin yargılanıp yıllarca hapis cezası alırken, diğerinin almaması gibi örneklerle çok karşılaştık bu ülkede” şeklindeki sözleriyse kısa süre önce Sevilay Yılman’ın Hilal Kaplan’a yönelttiği eleştirileri getirdi akıllara.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz