Ana SayfaTürkiyeYeni Şafak’tan anket rezaleti! AK Parti’nin oyunu yüksek göstermek için rakamlarla oynadılar:...

Yeni Şafak’tan anket rezaleti! AK Parti’nin oyunu yüksek göstermek için rakamlarla oynadılar: Sonuç 105.9 çıktı

Son yılların en büyük gazetecilik skandallarından biri Yeni Şafak’ta yaşandı. Arada adlı araştırma şirketine dayandırılarak verilen haberde AK Parti’nin oyu yüzde 46.5 olarak gösterildi. Diğer partilerin oyları toplandığındaysa sonuç 100 değil 105.9 çıktı. Olayın sosyal medyada yayılmasıyla Yeni Şafak ikinci kez anket sonuçlarını yayınladı. Bu sefer AK Parti’nin oyu yüzde 46.5 değil yüzde 40’tı.

Yeni Şafak’ın ikinci kez yayınladığı anket sonuçlarında MHP’in oyu da yüzde 10’un altındaydı. Yani AK Parti ve MHP ittifakı Yeni Şafak’ın anketinde bile yüzde 50’yi bulamıyor.

Anket sonuçlarına göre, “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusunun yöneltildiği katılımcıların yüzde 40’ı “AKP” cevabını verdi. Ankete göre CHP’nin oyu 24, HDP yüzde 11, MHP yüzde 9 ve ve İyi Parti yüzde 9 oranlarında görünüyor.

Ankete katılanların yüzde 1,7’si Gelecek Partisi’ne oy vereceğini söylerken, yüzde 1,6’sı ise Ali Babacan’ın kuracağı partiye oy verebileceğini açıkladı. Saadet Partisi de listede yüzde 0,7 oranla yer aldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri