Ana SayfaTürkiyeYeniçağ yazarından Bahçeli’ye zor soru: 2 ayda ne değişti de İYİ Parti...

Yeniçağ yazarından Bahçeli’ye zor soru: 2 ayda ne değişti de İYİ Parti yerli ve milli oldu?

Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat İde, bugünkü köşesinde “2 ay önce 'Milli ve ahlaki değerlerden mahrum siyasi güruh' diye tarif ettikleri İYİ Parti'ye, 2 ay sonra 'Yerli ve Milli parti' dediler?" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “evine dön” çağrısında bulunmuştu. Akşener, Bahçeli’nin çağrısına “Bir kez daha söyleyeyim Sayın Erdoğan, ortağınızı üzerimize sardırmaktan alın” diye yanıt vermişti.

Akşener’in danışmanı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat İde ise, bugünkü köşesinde, “Üzgünüm Leyla” başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Meral Akşener’in Mayıs ayında siyasi parti liderlerine çağrıda bulunmasını hatırlatan İde, AKP’nin o çağrıyı reddettiğini ifade ederken, “Peki, Meral Akşener, Millet için ‘Memleket Masası’ önerdiğinde umursamayanlar, ne oldu da, 2 ay önce ‘Milli ve ahlaki değerlerden mahrum siyasi güruh’ diye tarif ettikleri İYİ Parti’ye, 2 ay sonra ‘Yerli ve Milli parti’ dediler?” dedi.

İde, “İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ‘Memleket’ dediğinde hakaret edip, oralı olmayanlar, anket sonuçları kötü gelip de, siyasi menfaatleri riske girince, yani yine şahsi hesaplarla davet üstüne davet yapıyor” diye yazdı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri