Ana SayfaTürkiyeYiğit Bulut Ali Babacan'a saldırı talimatını verdi! Ersoy Dede hemen harekete geçti

Yiğit Bulut Ali Babacan’a saldırı talimatını verdi! Ersoy Dede hemen harekete geçti

Pelikancılar… kifayetsiz muhterisler… Yeni parti hazırlığını ilan eden Ali Babacan bir anda kıskaca alındı. Bazıları onun FETÖ’ye yarar sağladığını iddia ediyor bazılarıyla acil olarak önünün kesilmesi gerektiğini.

Güne Yiğit Bulut’un Ali Babacan hakkında attığı, buram buram itibar cellatlığı kokan, tweetleriyle başladık. Ali Babacan’ı geçmişte FETÖ Bankası’na yüzde 22 prim yaptırmakla suçladı Yiğit Bulut. Mahallenin ‘delikanlısı’ olarak caka satan Ersoy Dede de hemen pozisyonunu aldı. Ersoy Dede, Yiğit Bulut’un Ali Babacan’a saldırdığı tweetleri teker teker paylaşırken, yıllar önce Ali Babacan hakkında yazılan negatif bir yazıyı da dolaşıma soktu.

Yiğit Bulut 2014 yılında Ziraat Bankası tarafından Bank Asya’nın satın alınacağı yalanını ortaya atarak FETÖ bankasına prim kazandırdığını dile getirdi.

Pelikancı Cem Küçük ise “Ali Babacan’ın partisini ciddiye almak lazım” başlığıyla Türkiye Gazetesi’nde bir yazı kaleme aldı. 

Cem Küçük Ali Babacan’ın yeni partisi için şunları yazdı:

Eylül ayı gibi, Ali Babacan partisini kuracak görünüyor. Çalışmalarının dünyada da ilgiyle izlendiğini söylemiş Sayın Babacan. Ona şüphemiz yok. Parti kurulduğunda dünyadan teveccüh görecek ve hakkında çok olumlu haberler çıkacaktır. Ekonominin kurtarıcısı olarak gösterilecektir. Ekrem İmamoğlu için yapılan aranan lider formülü Ali Babacan için de söylenecektir. 

Ali Babacan’ın partisi iktidara oynamayacak ama Başkanlık seçimlerinde belirleyici olabilir. Yeni sistemde yüzde 50+1 oy lazım olduğu için iki üç puan oy her şeyi değiştirir. AK Parti’nin Babacan’a dikkat etmesi gerekir. Halk sol bir adayı Başkan yapmaz ama sağ adayı yapar. Meral Akşener parti kurdu ve milletvekili seçiminde yüzde 10, Başkanlık’ta 7,8 aldı. Bunlar ciddi rakamlar. Gerçekçi olmalı; önümüzdeki dönemde AK Parti’nin önündeki en büyük meydan okuma Ali Babacan ve partisi olacaktır. Ciddiye almakta fayda var…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz