Ana SayfaTürkiyeYıldıray Oğur hatırlatsın mı yaptığınız yaramazlıklarınızı?

Yıldıray Oğur hatırlatsın mı yaptığınız yaramazlıklarınızı?

İstanbul seçimi Ekrem İmamoğlu’nun büyük zaferiyle sonuçlandı. Sonucun belli olmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, büyük bir olgunlukla İmamoğlu’nu tebrik etti; birkaç isim daha bunu yaptı. İktidar medyasının önemli bir bölümü seçim sonucunu İmamoğlu ismini anmadan verme başarısını gösterdi! Onlara göre İstanbul seçimini yapmıştı, Demokrasi kazanmıştı, Milli irade tecelli etmişti! O kadar…

İlk günkü bu demokrasi vurgusunun ardından ertesi günkü gazeteler, ekonomi vurgusu ile çıktı; artık seçim geride kalmıştı, artık işimize bakmalıydık, artık Türkiye için hamle zamanı başlamıştı!

İyi de bu nasıl olacaktı?

Yıldıray Oğur’un sorgulaması ile 31 Mart’ta sandıkta darbe olmamış mıydı; 13 bin 729 fark oylar çalınarak oluşmamış mıydı; iç ve dış güçler devreye girmemiş miydi? Bunları görmezden gelip nasıl birdenbire demokrasiye, ekonomiye dümen kırmıştı iktidar medyası?

“Bu kez tertemiz bir seçim olmuş, İstanbul kararını vermiş, demokrasi kazanmış”tı! Tamam, gerçek gündeme dönülsün, ekonomi düzeltilsin, seçimsiz dönem fırsata çevrilsin; evet, iyi de bütün bunların olması da yaklaşık altı aydır sürdürülegelen ve demokrasiyi de, ekonomiyi de, hukuku da yerle bir eden yayıncılığınızı nereye koyacaksınız?

Yıldıray Oğur hatırlatsın mı yaptığınız yaramazlıkları:

“Dört ay boyunca ortaya sürülen onlarca deve dişi gibi organize seçim hırsızlığı iddiası, Büyükçekmece’de binlerce evde yapılan polis sorguları, tekrar tekrar saydırılan oylar, FETÖ parmağı iddialarıyla başlatılan soruşturmalar, ifadeye çağrılan seçim kurullarında görevli hakimler, memurlar, onlara yönelik onur kırıcı suçlamalar, televizyonlardan saatlerce yayınlanan basın toplantılarında dillendirilen onca iddia, çünkü çaldılar konulu onca yazı, yorum, dünyaya Türkiye’den verilen artık adil seçimlerin bile yapılamadığı fotoğrafı ve iyice bozulan ekonomik rakamlardan sonra hiçbir şey söylemeden, en ufak bir muhasebe yapmadan nereye?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz