Ana SayfaTürkiyeYıldıray Oğur ile Yusuf Alabarda twitter'da tartıştı

Yıldıray Oğur ile Yusuf Alabarda twitter’da tartıştı

Emekli albay Yusuf Alabarda ile Karar yazarı Yıldıray Oğur Twitter’da tartıştı. Tartışma Yıldıray Oğur’un, Ekrem İmamoğlu’nun belediyenin dijital arşivinin koplanması kararının tartışma yaratmasıyla ilgili bir tweet atmasıyla başladı. Sabah gazetesi Ekrem İmamoğlu’nun veri tabanının kopyalanmasını istemesi için ‘sandal hamle’ deyince Yıldıray Oğur bu yorumu “Belediyenin veri tabanı, yönetim AK Parti’deyken güvende, yeni seçilmiş yönetim devralınca “mahrem bilgiler PKK ve FETÖ’ye erişime açılacak!” Muhalefeti düşman kuvvetleri, kendini parti-devlet olarak gören bu kafayla kızgın demirler soğumaz, siyaset, demokrasi mümkün olmaz…” sözleriyle eleştirdi. Sonrasında Yusuf Alabarda’nın Yıldıray Oğur’a cevap vermesiyle tartışma başladı.

Emekli albay Yusuf Alabarda tartışmanın ilerleyen safhasında “Beni televizyonda iktidarı savunduğum için kritize eden Yıldıray Oğur’a hediyemdir” diyerek Oğur’un yıllar önce AK Parti mitingini bugün Teknoloji Bakanı olan Mustafa Varank ile izlediği fotoğrafı paylaştı.

Yıldıray Oğur’un yanıtı ise “O fotoğraf senin gibi fırsatçıların ortalıkta olmadığı 17/25 Aralık sonrası çekildi. Gazeteci olarak izlediğim miting öncesi kalabalığa bakarken anlık istemsiz ifadeyi bir Zaman muhabiri çekip, şimdi firari başka bir Zaman muhabiri paylaşmıştı. Onların bel altı tarzı sizinle sürüyor” oldu.

Yıldıray Oğur çekilen o fotoğrafın 5 yıl önce yazdığı hikayesini de paylaşmayı ihmal etmedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz