Ana SayfaTürkiyeYıldıray Oğur’dan ses getiren yazı: Müge Anlı nasıl en güvenilir yargı kurumu...

Yıldıray Oğur’dan ses getiren yazı: Müge Anlı nasıl en güvenilir yargı kurumu haline geldi?

Karar yazarı Yıldıray Oğur, Taha Ün’ün kendisine edilen küfür yüzünden gözaltına alınmasından Müge Anlı'nın en güvenilir yargı kurumu haline gelmesine kadar, güncel hukuk sistemi hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur, bugünkü köşesinde ses getiren bir yazı kaleme aldı.

Türkiye’nin hukukta geldiği durumu yazan Oğur, Gelecek Partisi’nin İletişim Ajansının Başkanı Taha Ün’ün kendisine edilen bir küfür yüzünden skandal bir şekilde evinin aranmasını ve kelepçelenerek gözaltına alınmasını değerlendirdi.

Üstelik, daha sonra Taha Ün hakkında bir şikayet bile olmadığının ortaya çıkması, yaşanan hukuk skandalını gözler önüne sererken, Oğur, “Hukuk sistemimiz artık hakkında şikayetçi olunmayan birini bile bir soruşturmaya ekleyip hakkında yakalama ve ev arama kararı çıkarabiliyor, bileklerine kelepçe vurabiliyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de hukukun sadece iktidar için değil, muhalefet için de siyasi hesaplaşmalarda bir araç haline geldiğini söyleyen Oğur, hakkında hiçbir delil bulunamadığı halde tutuklanan “Ebu Hanzala” olarak da bilinen Halis Bayancuk örneğini verdi. Oğur, sol ve HDP çevrelerinin sadece tipine bakarak IŞİD’çi damgası vurduğu Bayancuk aleyhinde TBMM’de CHP ve HDP’li vekillerin tutuklanması için adeta kampanya yürüttüğünü hatırlattı.

Türkiye’nin yarısının Cuma günü televizyon karşısına geçerek Müge Anlı’nın bir cinayeti daha çözmesini beklediğini söyleyen Oğur, bu boşluğu açanın adalet sisteminin kendisi olduğunu söyledi.

Oğur, “Yargı mensupları herhalde bugün Türkiye’de en güvenilir yargı kurumu neden Müge Anlı ile Tatlı Sert programı diye arada düşünüyorlardır” ifadelerini kullandı.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri