Ana SayfaTürkiyeYıldırım Demirören'e yolsuzluk itirazında bulunan isim de Davutoğlu ile birlikte

Yıldırım Demirören’e yolsuzluk itirazında bulunan isim de Davutoğlu ile birlikte

Bir dönem TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e karşı itirazlarıyla ses getiren Ahmet Müfit Cengiz de Ahmet Davutoğlu ile birlikte olduğunu açıkladı.

Aynı zamanda Vakıfbank Yönetim Kurulu üyeliği de yapmış olan ve TFF Genel Sekreter Vekilliği döneminde başkan Yıldırım Demirören’e güçlü itirazlarıyla gündem yaratan Ahmet Müfit Cengiz de Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde.

AK Parti’de Şişli’nin kurucu teşkilat başkanı olarak görev yapmış olan Ahmet Müfit Cengiz, aynı zamanda İstanbul 2. bölge milletvekili aday adayı olmuştu.

Ahmet Müfit Cengiz, Davutoğlu’nun basın toplantısının ardından twitter’dan yaptığı açıklamada istifasını “AK Parti’den kuruluş değerlerini terk etmesinden dolayı ve Sayın Başbakanımız ile beraber yürümek üzere istifa ediyorum” sözleriyle duyurdu.

Cengiz’in Yıldırım Demirören’e itirazları

Eski TFF Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Müfit Cengiz, TFF ile ilgili gündemi sarsacak açıklamalarda bulunarak belgeler yayınlamıştı.

TFF 1. Başkan Vekili Ufuk Özerten’in 50 bin TL maaş aldığını söyleyen Ahmet Müfit Cengiz, “İstanbul’da otelde kalıyor. Otel masrafları federasyona fatura ediliyor” iddiasında bulunmuştu.

Yıldırım Demirören’in TFF Başkanı olduğu zaman ilk yaptığı işin sponsor olan Mercedes’ten yeni makam aracı istemek olduğunu ifade eden Ahmet Müfit Cengiz, “Sekreterlere de Mercedes istendiğini duydum” diye konuşmuştu.

Cengiz Zülfikaroğlu’nun federasyon içindeki bir kadın sekreteri özel sekreteri yaptığını ve maaşını 2500 TL’den 4000 TL’ye çıkardığını söyleyen Ahmet Müfit Cengiz, “Yıldırım Demirören’in sekreterinin maaşı 8000 TL. Eski başkanın sekreteri 4000 TL alıyordu. Pazarlama müdürü çıkarıldı 5000 TL maaşla, yenisi 9500 TL maaşla geldi” demişti.

THY’nin TFF’ye sponsor olmasına rağmen özel uçak kiralanarak savurganlık yapıldığını söyleyen Ahmet Müfit Cengiz, işe gitmeden federasyondan maaş alan çalışanlar olduğunu da iddia etmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz