Ana SayfaTürkiyeYine Akit, yine çarpıtma haber! Bakın Davutoğlu İstanbul sözleşmesi hakkında ne söylemiş

Yine Akit, yine çarpıtma haber! Bakın Davutoğlu İstanbul sözleşmesi hakkında ne söylemiş

İktidar cephesinin İstanbul Sözleşmesi ile ilişiklendirilen olumsuzlukları Davutoğlu’na yıkma yönündeki algı operasyonu hızla devam ediyor.  

Geçtiğimiz hafta Mehmet Metiner İstanbul Sözleşmesi’nin Davutoğlu hükümetinde imzalandığını iddia etmişti. Oysa ki İstanbul Sözleşmesi Davutoğlu’nun Genel Başkan veya Başbakan olmadığı 2011 yılında Meclis’ten geçmişti. Metiner, gelen tepkiler üzerine “Yanlış hatırlıyormuşum” demek zorunda kalmıştı.

AKİT TV “BU KADARINA DA PES ARTIK” DEDİRTTİ

Metiner’in baltayı taşa vurmasından henüz saatler geçmişken, provokatif haberlerle gündeme gelmesiyle bilinen Akit TV, yeni bir algı operasyonuna imza attı. Davutoğlu’nun geçtiğimiz gün TV5 ekranlarında yaptığı konuşmanın birkaç saniyelik bölümünü keserek algı operasyonu yapmaya çalışan Akit TV, bu kadarına da pes artık dedirtti.

AYNI TAS AYNI HAMAM

TV5 ekranlarındaki konuşmadan kesilerek Akit TV’de yayınlanan bölümde Davutoğlu’nun, “Neye gururla imza attım biliyor musunuz? Kadına karşı şiddetle ilgili bir sözleşmeye gururla imza attım. Bugün de atarım, yarın da atarım” dediği görülüyor. Akit TV, bu cümle üzerinden Davutoğlu’nu “Aileyi ifsad için Haçlı tarafından dayatılmış projelere destek olmakla” itham etti.

Trajikomik olan ise Davutoğlu’nun, TV5 ekranlarındaki konuşmanın bu bölümünde, tam da açıklamasını çarpıtanları eleştirmesiydi. Davutoğlu, İstanbul Sözleşmesi’nin imzalanma süreçlerini ve kendisinin rolünü detaylarıyla anlattı.

İşte Davutoğlu’nun konuşmasından İstanbul Sözleşmesi ile ilgili detaylar:

KADIN CİNAYETLERİNİ ENGELLEMEK İÇİN MECLİS’TE ALINDI

İstanbul Sözleşmesi dolayısıyla Sayın Erdoğan da AK Parti de olumlu tepkiler almıştı. Cumhuriyet tarihinde nadirdir, bütün partiler Meclis’te olumlu oy verdi. İstanbul Sözleşmesi’nin tam adı “Aile İçi Şiddet ve Kadına Karşı Şiddeti Önleme Sözleşmesi”dir. O günlerde kadına karşı kadın cinayetleri artmıştı ve herkes kadın cinayetlerini engellemek için uluslararası bir sözleşmeye Türkiye’nin imza atmasına saygıyla bakıyordu. Bazıları cümlenin o kısmını alıyorlar, ben neye gururla imza attım biliyor musunuz? Kadına karşı şiddetle ilgili bir sözleşmeye gururla imza atarım, yarın da atarım.

SORUN UYGULAMADA, HERKES KENDİ HESABINI VERSİN

Bunun bugün bir takım olumsuz sonuçları olmuşsa, bunun da kökeni bu sözleşme değildir, sözleşme bir çerçevedir, her ülke bu çerçeveyi alır ve kendi müktesebatına uygular. 20 Mart 2012’de 6284 sayılı bir yasa çıktı, burada benim hiçbir dahlim yok. Dışişleri Bakanlığı’nın da dahli yok. Bu kanun Adalet Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlandı. Benim nasıl bir dahlim olabilir ki? Dışişleri Bakanıydım, benim alanım değil. Bu kanunu hazırlayanlar nerede? 6284 sayılı kanunla çıkan yanlış uygulamaları sahipleniyor değilim, herkes kendi hesabını versin.

BENİM AİLE HAYATINA VERDİĞİM DEĞERİ HERKES BİLİR

Niye bu kampanyayı yürütüyorlar? Çünkü kolaycılık var. Davutoğlu’na saldırmanın bedeli yok. Sayın Erdoğan’a saldırmanın bedeli var. O gün Erdoğan hiç yaşamamış gibi davranırlar, çünkü hedef beni yıpratmak. Başka bir yerden yıpratamadıkları için buradan muhafazakar kitlelerle benim arama birşey koymaya çalışıyorlar. Benim hayat tarzımı herkes bilir. Benim aile hayatına verdiğim değeri herkes bilir. Bu değerleri nasıl koruduğumu bilir.

YANLIŞLIK VARSA CUMHURBAŞKANI DÜZELTSİN, BİZ Mİ ELİNDEN TUTUYORUZ?

Eğer bir yanlışlık varsa Cumhurbaşkanı’nda her türlü yetki var. Düzeltsin 6284 sayılı kanunu. Biz mi elinden tutuyoruz? Niye bunu her gün bize karşı saldırı aracı kullanılıyor? Çünkü mesele üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Burada planlı bir saldırı var. Pelikan çevresi bu saldırıyı koordine ediyor ama bilsinler geçmiş saldırıları tutmadığı gibi bu da tutmayacak. Çünkü bize bakan bizi görür.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri