Ana SayfaTürkiyeYine yüzüne gözüne bulaştırdın Ersoy! CHP - CNN Türk boykotunu yanlış anlamak...

Yine yüzüne gözüne bulaştırdın Ersoy! CHP – CNN Türk boykotunu yanlış anlamak da Ersoy Dede'ye nasip oldu!

CHP’nin CNN TürK’ü boykot kararı ortaya çıkardı ki AK Parti’nin kendini anlatabilmesi için CHP’ye ihtiyacı var. AK Parti’nin her koşulda CHP’ye ihtiyacı var. Belki de sırf bu nedenle CNN Türk’ün önde gelen isimleri, karar duyulur duyulmaz soluğu CHP binasında aldı.

CHP üzerinde orantısız güç kullanan, gazeteciliği CHP’lilere tuzak kurmak için bir manevile olarak gören CNN Türk yöneticileri hiç beklemedikleri bu tepki karşısında ne yapacağını şaşırdı. Ancak yine de Ersoy Dede gibileri meseleyi anlamamakta ısrar ediyor.

AK Parti’nin kendini anlatabilmesi için CHP’ye ihtiyacı var. Bir şekilde AK Parti CHP’yi yeniden oyuna dahil etmek zorunda. Ancak Ersoy Dede bu konudan da bir kutuplaştırıcı tweet çıkarmayı başardı!

CHP’nin bardağı taşıran son damla olarak gördüğü yayında tarafları kızıştıran kişi olarak bilinen Hande Fırat’ın 15 Temmuz’da ekilen fotoğrafını paylaşan Ersoy Dede, olaya yine çok garip bir yerden girerek “CNN Türk’e olan kininizin asıl sebebini biliyoruz” dedi.

Ancak bir gerçek var. O tarihte CNN Türk asıl sahiplerinin elindeydi. Ve 15 Temmuz’dan çok sonra el değiştirdi. 

Gerçekleri çarpıtmayı alışkanlık haline getirmiş olan Ersoy Dede’ye yanıt CHP’li Gülsel Tekin’den geldi.

Tekin Twitter’dan şunları yazdı:

CNNTurk 15 Temmuz’dan 2 yıl sonra AKP’nin baskısıyla el değiştirdi. Bari bir iftira atarken biraz özen gösterin. 3 cümle yazarken bile 5 hata yapıyorsunuz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri