Ana SayfaTürkiyeYok böyle kavga! Medya Selvi-Barlas kapışmasını konuşuyor

Yok böyle kavga! Medya Selvi-Barlas kapışmasını konuşuyor

Son iki gün üst üste basın tarihinde bir kara leke olarak anılabilecek yazılar kaleme alan Mehmet Barlas, bu kez Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’yi hedef aldı. ‘Yandaş’ olarak adlandırılan iki ismin tartışması, özellikle muhalif basında büyük ilgi çekti.

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, son günlerde tartışma konusu olan yazıları hakkında “Hainler şapa oturur” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen Abdulkadir Selvi’nin kendisini eleştirmesinden ötürü tepki gösteren Barlas, “Aklı başında olan her kişi ve Türk siyasetinin geçmişi hakkında biraz bilgi sahibi olanlar, benim yazdığım yazılardaki fantezileri de anlar. Ama şaşıyorum. Mesela ciddiyetine çok güvendiğim Abdulkadir Selvi bile işi ciddiye almış” dedi.

İşte Mehmet Barlas’ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“Bugün 21. yüzyıldayız, her şeyin eskisi gibi olması gerekmiyor. İnsanların beyinlerini dondurup “Şunu yaz, bunu yazma” demek akıl kârı mıdır? Yani yalancıları, küfürbazları, PKK yanlılarını, FETÖ’cüleri öveceksin ve bunlara sınırsız meşruiyet tanıyacaksın; bunun aksini söylediğin zaman da “Vay efendim, Mehmet Barlas partilerin kapatılmasını, milletvekillerinin 150’likler gibi sınır dışı edilmesini istiyor” diyeceksin.

Aklı başında olan her kişi ve Türk siyasetinin geçmişi hakkında biraz bilgi sahibi olanlar, benim yazdığım yazılardaki fantezileri de anlar. Ama şaşıyorum. Mesela ciddiyetine çok güvendiğim Abdulkadir Selvi bile işi ciddiye almış.

Bundan sonra da yarım yüzyıldır yaptığım gibi gözlemlerimle gerçekleri yorumlamaya çalışacağım. Sonuçta gerçekler daima haklı çıkar. Yalancılar, küfürbazlar ve hainler de şapa otururlar. Bu ebedi gerçeği unutmayalım.”

Abdulkadir Selvi Mehmet Barlas için ne dedi?

Abdulkadir Selvi “Çok yanlış bir kafa yapısı. CHP’yi 12 Eylül yönetimi kapattı ama millet açtı. Partilerin kapatılmasını değil, partilerin kapatılmasının yasaklanmasını savunmak gerekiyor. Bunun için de yasakçı değil, özgürlükçü bir zihniyete sahip olmak gerekli” demişti.

Barlas CHP’nin kapatılabileceğini söylemişti

Barlas, yazısında “Yani bir bakarsınız, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönettiği Cumhuriyet Halk Partisi kapatılmış ve seçime girmesi yasaklanmış olabilir” ifadesini kullandı.
Barlas, “Unutmayalım ki bu durum Türkiye’de ne ilktir ne de son olur. Son Anayasa değişikliğine kadar Anayasa Mahkemesi musluk kapatır gibi partileri kapatmıyor muydu?” diye devam etmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri