Ana SayfaTürkiyeYPG/PKK: DEAŞ'ı serbest bırakırız!

YPG/PKK: DEAŞ’ı serbest bırakırız!

ABD’nin Suriye’den çekileceğini duyan YPG’li teröristler başta ABD olmak üzere Avrupa ülkelerini tehdit etti. YPG/PKK’lı teröristler, “DAEŞ’li teröristleri bırakacağız, ceza evlerini boşaltacağız.” şeklinde bildiri yayınladı. 

Suriye’de yapılanan terör örgütü YPG/PKK’lı teröristler, Avrupa ülkelerini tehdit etmeye başladı. ABD’nin Suriye’den çekilme kararı teröristleri endişe içine düşürdü. Sahipsiz kalan teröristler, Avrupalı devletlerin kendilerine yardım etmemesi durumunda DAEŞ’li teröristleri serbest bırakacağını açıkladı. 

İlgili resim

YPG/PKK’lı teröristler, Avrupa’yı, DEAŞ’lı teröristleri serbest bırakmak, cezaevlerini boşaltmakla tehdit etti. Terör heyeti, Avrupalı diplomatlara, “Artık cezaevlerimizi kontrol edemeyeceğiz ve Fransa dahil Batı ülkeleri adına orada tuttuğumuz yüzlerce DEAŞ’lının kaçması gibi bir durumdan korkmak zorunda kalacağız” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den çekilme emri vermesiyle şaşkına dönen YPG/PKK’lı teröristler, koruyucu bulma arayışına girdi. Bir yandan Beşar Esad rejimine kendilerini koruma çağrısı yapan teröristler, diğer yandan da Avrupa ülkelerini etkilemek istiyor. Bu kapsamda SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK’dan İlham Ahmed ve Riad Dirar Suriye’de askeri bulunan ve şimdilik kalmaya devam edeceğini açıklayan Fransa’yı ziyaret etti.

YPG/PKK: DEAŞ'ı serbest bırakırız! ile ilgili görsel sonucu

MACRON, HEYETİ KABUL ETMEDİ

AA’da yer alan habere göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’dan randevu isteyen ancak danışmanlarıyla görüşebilen YPG/PKK’nın elebaşları, sonrasında yaptıkları açıklamalarda doğrudan tehdit dili kullandı. Ahmed, Le Monde Gazetesi’nde yer alan açıklamasında, “Muhataplarımıza ABD’nin Suriye’den çekilmesinin sonuçları konusundaki korkularımızı ilettik ve onlarla bunun DEAŞ’a karşı mücadeledeki yıkıcı sonuçlarını incelemek istedik” ifadesini kullandı.

YPG/PKK: DEAŞ'ı serbest bırakırız! ile ilgili görsel sonucu

“YÜZLERCE DEAŞ’LI KAÇABİLİR”

Fransa’nın Suriye’de kalmasını istediklerini ancak ABD’nin çekilmesinin Fransa’nın da ayrılmasına yol açacağını bildiklerini belirten Ahmed, Türkiye’nin olası bir operasyonuna karşı destek isteyerek, şöyle devam etti: “Artık cezaevlerimizi kontrol edemeyeceğiz ve Fransa dahil Batı ülkeleri adına orada tuttuğumuz yüzlerce DEAŞ’lının kaçması gibi bir durumdan korkmak zorunda kalacağız. Müttefiklerimiz anlamalı ki çekilmelerinden dolayı topraklarımızı kaybedersek yabancı teröristleri beraberimizde götüremeyiz.

YPG/PKK: DEAŞ'ı serbest bırakırız! ile ilgili görsel sonucu

PKK, DEAŞ’I SERBEST BIRAKMAYI PLANLIYOR

Ahmed, her ne kadar DEAŞ’lı teröristlerin serbest kalma ihtimalini olası toprak kaybına bağlasa da ABD’nin çekilme kararının hemen ardından YPG/PKK’lı teröristler, hapishaneleri açmayı değerlendirmeye aldı. New York Times Gazetesi’nin haberine göre, YPG/PKK’lılar, geçen çarşamba toplanarak, ellerinde tuttukları bin 100 DEAŞ’lı terörist ile onların 2 bin 80 yakınını serbest bırakmayı görüştü. YPG böyle bir görüşme olduğunu yalanlasa da DEAŞ karşıtı koalisyondan yetkililer iddiayı doğruladı.

TERÖR ÖRGÜTÜ ELİ BOŞ DÖNDÜ

YPG/PKK’lılar, bir yandan DEAŞ’lı mahkumları serbest bırakmayı gündemlerine alıp diğer yandan Avrupa’yı bunun ihtimali ile korkutarak koruyucu bulmaya çalışsa da “somut sonuç” elde edemedi. Aynı açıklamada Ahmed, “Onlar (Fransızlar) diplomatik düzeyde çaba göstereceklerini söylediler. Ancak somut bir şey yok” ifadesini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz