Ana SayfaMagazinYüksel Şengül kimdir? Yüksel Şengül neden öldü?

Yüksel Şengül kimdir? Yüksel Şengül neden öldü?

Yüksel Şengül kimdir? Yüksel Şengül neden öldü? Türk medyasının önemli ismi olan Yüksel Şengül hayatını kaybetti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Yüksel Şengül'ün öldüğünü açıkladı. Usta gazeteci Yüksel Şengül'ün neden öldüğü ortaya çıktı. 

Yüksel Şengül kimdir? Yüksel Şengül neden öldü? Türk medyasının önemli ismi olan Yüksel Şengül hayatını kaybetti. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Yüksel Şengül’ün öldüğünü açıkladı. Usta gazeteci Yüksel Şengül’ün neden öldüğü ortaya çıktı.

Yüksel Şengül neden öldü

Türk medyasının en önemli gazetecilerinden birisi olan ve bir dönem ses getiren röportajlarıyla bilinen Yüksel Şengül, akciğer kanseri nedeniyle 65 yaşında hayatını kaybetti.

Acı haberi Türkiye Gazeteciler Cemiyeti açıkladı.Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Yüksel Şengül’ün ölümünün ardından bir başsağlığı mesajı yayınladı.

Başsağlığı mesajında “Değerli meslektaşımız Yüksel Şengül’ü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Şengül’ün ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, sabırlar diliyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Yüksel Şengül kimdir

1956 yılında Üsküp’te doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Mesleğe 1976 yılında Milliyet Gazetesi’nde başladı. Hey Dergisi, Ses ve Hayat Mecmuası, Hafta Sonu Gazetesi’nde çalıştı. Mesleğini Sözcü Gazetesi’nde sürdürüyordu.

1993-96 yılları arasında HBB Televizyonu’nda ‘Dobra Dobra’ adıyla sohbet programları hazırlayarak sunan Yüksel Şengül, TGRT’deki ‘Klas’ programında ‘Dobra Dobra’yı sürdürdü. Ayrıca TGRT’de magazin editörlüğüyle program danışmanlığı görevini üstlendi. Star TV’de Bircan Silan ve Sema Eren’le birlikte hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan ‘Aramızda Kalmasın’ adlı programı hazırlayıp sundu.

‘Konuşanlar Konuşulanlar’ (1989) ve ‘Röportaşlar’ (1993) adlı iki kitabıyla MGD (Magazin Gazetecileri Derneği) tarafından verilen ‘Yılın Röportajı’, ‘Yılın Haberi’, ‘Meslek Onur Ödülü’ ve pek çok plaketleri bulunmaktadır. 2009 yerel seçimlerinden önce TGRT Haber’de ‘Seçim Yolunda’ adlı bir sohbet programı hazırlayıp sundu. Yüksel Şengül evli ve iki çocuk babasıydı.”

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri