Ana SayfaDünyaYunanistan 6.2 büyüklüğündeki depremle sarsıldı

Yunanistan 6.2 büyüklüğündeki depremle sarsıldı

Yunanistan'da depremde ölen var mı merak konusu. Türkiye'nin en yakın komşusularından olan Yunanistan büyük bir depremle sarsıldı. Depremde ölen, yaralanan oldu mu?

Yunanistan 6.2 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Yunanistan’da depremde ölen var mı merak konusu. Türkiye’nin en yakın komşusularından olan Yunanistan büyük bir depremle sarsıldı. Depremde ölen, yaralanan oldu mu?

AFAD’dan Yunanistan ve deprem açıklaması

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Yunanistan’ın Larisa kentinde 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu.

AFAD, Yunanistan’da 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini, 3 kilometre derinlikteki sarsıntının 13.16’da gerçekleştiğini duyurdu. Larissa’nın 24 km kuzeybatısında meydana gelen depremin ardından, 4,6 büyüklüğünde artçı deprem oldu. Atina’da ve Batı Yunanistan’ın diğer bölgelerinde de hissedildi.

Avrupa‑Akdeniz Sismoloji Merkezi ise depremin 6,9 büyüklüğünde olduğunu ve yerin 10 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini kaydetti.

İzmir’in Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, “Türkiye’deki insanlar için ya da can ve mal kaybı gibi herhangi bir hasar yaratabileceğini düşünmüyorum” açıklamasını yaparken, deprem kaynaklı “ölümler yaşanmış olabileceğini” söyledi.

Yunanistan deprem: Ölen ya da yaralanan var mı?

CNN Türk’ün Atina temsilcisi Yorgo Kırbaki canlı yayında depreme ilişkin açıklamada bulundu. Yıkılan binaların olmadığını kaydeden Kırbaki, depremde ölen ya da yaralanan var mı sorusuna yanıt vermedi.

Yunanistan’da depremde ölen var mı merak konusu. Türkiye’nin en yakın komşusularından olan Yunanistan büyük bir depremle sarsıldı. Depremde ölen, yaralanan oldu mu?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri