Ana SayfaTürkiyeYunus Emre'nin portresinin bulunduğu bir banknotu tamamı Fatma Aliye'nin portresinin bulunduğu banknotlardan...

Yunus Emre’nin portresinin bulunduğu bir banknotu tamamı Fatma Aliye’nin portresinin bulunduğu banknotlardan olacak şekilde bozduğumuzda kaç adet bant notunuz olur?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında soru ve cevabı: Yunus Emre’nin portresinin bulunduğu bir banknotu tamamı Fatma Aliye’nin portresinin bulunduğu banknotlardan olacak şekilde bozduğumuzda kaç adet bant notunuz olur?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı Onur Güneş için sorular soru:

Yunus Emre’nin portresinin bulunduğu bir banknotu tamamı Fatma Aliye’nin portresinin bulunduğu banknotlardan olacak şekilde bozduğumuzda kaç adet bant notunuz olur

A. 40

B. 10

C. 4

D. 2

Sorunun doğru yanıtı C seçeneği olacak

Yarışmacı önce telefon joker hakkını kullandı ardından da yüzde 50 joker hakkını. Son iki şık C ve D kaldı.

Hangisi lisede kimya derslerini anlatılan konulardan biri değildir?

A. İzoelektronik

B. İzotop

C. İzoton

D. İzohips

Sorunun doğru yanıtı D şıkkı. İzohips coğrafyada haritalarla ilgili bir terim. Onur Bey bu soruya doğru yanıt erdi.

Milyoner yarışmacısı Onur Güneş kimdir?

Aslen Ankaralı olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 32 yaşındaki Onur Güneş, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama Bölümünde tamamlayan Onur Bey, şu anda global bir e-ticaret şirketinde kategori uzmanı olarak çalışıyor. Onur Bey, yarışmada 125.000 TL değerindeki soruyu görebilmek istiyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri