Ana SayfaTürkiyeYürekleri dağlayan haber! İdlib'de 33 şehidimiz var

Yürekleri dağlayan haber! İdlib’de 33 şehidimiz var

İdlib’de Türk komandolarının bulunduğu taburu hedef alan hava saldırısında gelen ilk bilgilere göre 33 askerimiz şehit oldu. İlk açıklamayı yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan “Hastanelerdeki yaralı askerlerimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.

İdlib’de Türk Silahlı Kuvvetleri’ne rejim tarafından hava saldırısı düzenlendi. Saldırıda 33 askerin şehit olduğu olduğu bildirildi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, saldırı sonrası kameralar karşısına geçerek yaptığı ilk açıklamada şehit sayısını 9 olarak açıklamıştı. 

Ancak Doğan bir sonraki açıklamasında, şehit sayısının 22’ye yükseldiğini bildirdi. 

Gece 02.00 sıralarında 3. kez kameralar karşısına geçen Vali Doğan, ağır yaralı 7 askerin daha şehit olduğunu, şehit sayısının da 29’a yükseldiğini, yaralı sayısının ise 36 olduğunu söyledi.

33 şehidimiz var

Vali Doğan son yaptığı açıklamada ise şehit sayısının 33’e yükseldiğini duyurdu. Kameraların karşısına geçerek acı haberi paylaşan Vali Doğan, yaralı askerlerimizin ise hayati tehlikesinin bulunmadığını belirtti. 

Vali Rahmi Doğan, ilk açıklamasında ayrıca şu bilgileri paylaşmıştı.

“Yaralılarımız var. Ağır yaralılarımız var. Yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan aldık. Hataydaki hastanelerde tedavileri devam ediyor. Hastanelerimizde yaralılarımız için herhangi bir kan ihtiyacı yoktur. Tüm tedbirler alınmış, tüm sağlık personelimiz görevi başındadır. Yaralılarımıza gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Hastanelerdeki yaralı askerlerimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri