Ana SayfaTürkiyeYusuf Ziya Özcan: El insaf!

Yusuf Ziya Özcan: El insaf!

Gelecek Partisi Politika İzleme Kurulu (PİK) Eğitim Politikaları ve YÖK eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan, YKS ücretlerine gelen yüzde 40 oranında yapılan zamma tepki gösterdi.

Yapılan zamla ilgili olarak Medya Notu’na açıklamalarda bulunan Yusuf Ziya Özcan, yapılan zam oranını “kabul edilemez” olarak nitelendirdi.

Başvuru ücretlerinin 50 TL’den 70 TL’ye çıktığını hatırlatan Gelecek Partili Özcan, “Üç sınava girecek bir öğrenci 210 TL ödeyecek zaten ekonomik darboğazda bulunan milletimize bu yapılamaz.” dedi.

Kendisinin YÖK başkanlığı döneminde sınav ücretlerinin çok cüzi miktarlarda olduğunu hatırlatan Yusuf Ziya Özcan, “Buna rağmen o dönemlerde bile bu ücretleri ödemekte zorlanan öğrenciler vardı biz çeşitli şekillerde kendilerine yardımcı oluyorduk, bu ücretlerle insanların işini çok daha zorlaştırıyorlar.” dedi.

Çeşitli sınavlara girecek olan ve birden fazla çocuğu olan ailelerin de olduğuna değinen Gelecek Partisi PİK Eğitim Politikaları Başkanı Yusuf Ziya Özcan, devletin burada bir düzenlemeye gitmesi gerektiğini ve gerekirse belli bir gelirin altında olan ailelere yardımcı olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri