Ana SayfaTürkiyeYüzde 52 engelli Nazife Kozan Göl'e bahçe temizliği görevi verilmesi tepki çekti

Yüzde 52 engelli Nazife Kozan Göl’e bahçe temizliği görevi verilmesi tepki çekti

Afyonkarahisar Belediyesi yüzde 52 engelli çalışanı Nazife Kozan Göl'e bahçe temizliği ve sulama işleri verince tepki çekti.

Engelli Nazife Kozan Göl Afyonkarahisar Belediyesi tarafından bahçe temizliğiyle görevlendirildi. AK Parti tarafından yönetilen Afyonkarahisar Belediyesi yüzde 55 engelli çalışanı Nazife Kozan Göl‘e bahçe temizliği ve sulama işleri verince tepki çekti. Göl’ün önceki görevi santral memurluğuydu.

AK Partili Afyonkarahisar Belediyesi, belediyenin telefon santralinde çalışan ve vücudunda yüzde 52 engel bulunan Nazife Kozan Göl‘ü, bahçe temizliği ve bitkileri sulamak için görevlendirdi.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; yüzde 52 oranında engelli olan Türkiye Sakatlar Derneği Afyon Şube Başkanı olan Nazife Kozan Göl, belediyenin telefon santralinde çalışırken, Park Bahçeler Müdürlüğü’ne tayin edilip bahçe temizliği ve bitkileri sulamakla görevlendirildi.

İşitme ve konuşma engelli Selami Yıldırım ile işitme engelli Abdullah Yılmaz da belediyede çayçılık yaparken, bahçe sulamakla görevlendirildi. Belediye Beyaz Masa’da halkla ilişkiler sekreterliği yapan Hülya Ayçiçek ise Park Bahçeler Müdürlüğü’ne tayin edildi.

Mobbing akıllara geliyor

AKP’li Afyonkarahisar Belediyesi’nde personele mobbing uygulandığını savunan CHP Milletvekili Burcu Köksal, konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.

Afyonkarahisar’da Belediye Kültür Müdürü Emine Emel Sarlık’ın ‘ot yolmakla’ görevlendirilmesi sonrasında, personele yönelik yeni yer değiştirmeler yaptığı ortaya çıktı.

Emine Emel Sarlık’a ot yolma görevi verilmişti

Emine Emel Sarlık Afyonkarahisar Belediyesi’nde Kültür Müdürü’ydü. Ancak yeni Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, kadın müdüre Fen İşleri’nde yeni bir iş olarak ot yolma görevi vermişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri