Ana SayfaTürkiyeZarfa değil mazrufa bak! Süleyman Soylu: İstanbul seçimlerini kaybedince ağladım

Zarfa değil mazrufa bak! Süleyman Soylu: İstanbul seçimlerini kaybedince ağladım

Binali Yıldırım’ın adaylığıyla girilen 2019 yerel seçimlerinde AK Parti İstanbul’u CHP’li Ekrem İmamoğlu’na kaybetti. Bu kaybedişten aylar sonra bir itirafta bulunan Süleyman Soylu, İstanbul’u kaybedince anladığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti’nin 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetmesi üzerine üzülüp ağladığını söyledi.

Bakan Süleyman Soylu: İstanbul’da seçimi kaybettiğimizde ağladım. Annem de ağlıyordu. Babam ‘Merak etme, buralar alınır ama 30 yıl CHP bir daha iktidar yüzü göremez’ dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, BBN Türk’te Perde Arkası’nın bu haftaki konuğu oldu. Soylu, 2019 İBB seçimlerine ilişkin gelen bir soruya ilişkin, ”Biz İstanbul seçimi kaybettik, ben üzüldüm. Bunu da ilk defa söyliyeyim. Ben İstanbul seçimini kaybettiğimizde ağladım” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, BBN Türk TV’de katıldığı yayında gündeme ilişkin soruları cevapladı.

İSTANBUL SEÇİMİNİ KAYBETTİĞİNDE AĞLADIM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2019 İBB seçimlerine ilişkin gelen bir soruya “Ben İstanbul seçimini kaybettiğimizde ağladım” ifadesini kullandı.

Süleyman Soylu, şunları söyledi:

“Biz, İstanbul seçimini kaybettik, ben üzüldüm. Bunu da burada ilk kez söyleyeyim ağladım da yani İstanbul seçimini kaybettiğimizde ağladım. Sebebi de şu. İstanbul bizim sevgilimiz… Bu toplumun sevgilisi. İstanbul, sadece İstanbullular tarafından sevilen bir İstanbul değil. İstanbul’u herkes tarafından sevilen, etrafındaki bütün coğrafya tarafından sevilen birileri tarafından da imrenilen bir şehir. Bizim bu şehre hizmetlerimiz olması gerekir. Rahmetli annemi aradım, annem de ağlıyordu. İki gün sonra babama geldim. ‘Merak etme, buralar alınır ama 30 yıl CHP bir daha iktidar yüzü göremez’ dedi.”

Bakan Soylu, konuşmasının devamında, Batı’nın Türk siyasetine her zaman karşı olduğunu söyleyerek, “Sermayenin etkisi burada çok açıktır. Şimdi burada sözümüzün bir sertliği yoktur. Siyasetin kendine ait dili vardır. Siyaset geri adım atmasını da bilir. Siyasetteki sözün ederi şudur ‘Yalan mı doğru mu’ siyasetin oturduğu yer burasıdır. Siyaset devleti yönetenlerle millet arasında köprüdür. Siyaset bu köprüyü oluşturur. Sert sözün bir maliyeti söz konusu değildir. Ama yalan sözün maliyeti söz konusudur.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri