Ana SayfaTürkiyeZarrab kimliğini değiştirdi işte yeni hayatı ve yeni ismi

Zarrab kimliğini değiştirdi işte yeni hayatı ve yeni ismi

17-25 Aralık sürecinin kilit ismi Reza Zarrab yeni bir kimlikle yeni bir hayata yelken açtı. Onun adı artık Aaron Goldsmith.

Türkiye’de 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarının kilit ismi konumundayken Amerika’ya kaçarak itirafçı olan Reza Zarrab kimlik değiştirdi. Hapisten çıktıktan sonra kendisine yeni bir hayat kuran Zarrab ismini Aaron Goldsmith olarak değiştirdi.

ABD mahkemelerinde Türkiye aleyhine itirafçı olduktan sonra cezaevinden tahliye edilen Reza Zarrab’ın yeni hayatı yıllar sonra ortaya çıktı.

 

İranlı iş adamı Reza Zarrab’ın kimlik değiştirdiği yeni isminin Aaron Goldsmith olduğu ve kendisine bir binicilik merkezi kurduğu anlaşıldı.

YILLAR SONRA İLK KEZ ORTAYA ÇIKTI

22 Mart 2016’da kara para aklama suçlamasıyla ABD’de tutuklanan ardından yaptığı anlaşmayla serbest kalan Reza Zarrab ortaya çıktı. ABD’nin Florida eyaletinde Next Level Performance Center isimi bir şirket kuran Reza Zarrab, kimliğini değiştirdi ve Aaron Goldsmith ismini aldı.

PS Dressage isimli bir internet sitesi, 19 Haziran 2021 tarihinde kurulan binicilik eğitim merkezi Next Level Performance’ı tanıtan bir haber hazırladı.

“İKİ AY ÖNCE ALMANYA’DAN AARON’UN YANINA GELDİM”

Bu yılın başlarında kurulan ve Florida’nın güneyinde inşa edilen binicilik merkezinin tanıtımının yapıldığı haberde, eski bir eğitimci olan Madeleine Bendfeldt’in açıklamaları dikkat çekiyor. Bendfelt, “İki ay önce Almanya’da Sonata ile birlikte çalışmak için Aaron Goldsmith’in yanına geldim. Carolina Roffman’ın çabalarından dolayı çok minnettarım” diyor.

Haberde, “Next Level Performance Center, yeni ve inovatif bir eğitim merkezi. Soutwest Ranches ve Wellington’da bulunuyor. Belirli sayıda biniciye hizmet veren butik bir ortam yaratan yerin tasarımı çok üstün. Buranın yaratıcısı ve sahibi Aaron Goldsmith, binicilere ‘biniciliği sonraki seviyeye taşımak için’ gerekli malzemeleri ve ortamı sağlamayı hedeflediklerini söyledi” satırlarına yer verildi.

ZARRAB: 20 YILDIR BİNİCİLİK SEKTÖRÜNDEYİM

Haberde, ‘Goldsmith’ adıyla yer alan Zarrab, “Neredeyse 20 yıldır bu sektörün içindeyim ve genelde sıçrama üzerine çalışıyordum ve şimdi at terbiyesi konusuna da eğilmeye başladık. Tanrıya şükür arkamda çok iyi bir ekip var” ifadeleri kullanıldı

Zarrab, “Sonata’yı ilk gördüğümde bu atın harika olduğunu hissetmiştim. Onun yetiştiricisi Maryanna Haymon’a minnteratım. Elbette Caroline Roffman da onu geliştirerek harika bir iş çıkardı. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuşuyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri