Ana SayfaMagazinZerrin Özer'e kim tecavüz etti? Ümit Güner kimdir

Zerrin Özer’e kim tecavüz etti? Ümit Güner kimdir

Zerrin Özer'e kim tecavüz etti? Ümit Güner kimdir? Usta sanatçı Zerrin Özer, yıllar önce abi dediği kişinin tecavüzüne uğradığını anlattı. Zerrin Özer, magazin gündemini sarsan çarpıcı açıklamalar yaptı. Olayın detayları ise haberimizde!

Zerrin Özer’e kim tecavüz etti? Ümit Güner kimdir? Usta sanatçı Zerrin Özer, yıllar önce abi dediği kişinin tecavüzüne uğradığını anlattı. Zerrin Özer, magazin gündemini sarsan çarpıcı açıklamalar yaptı. Olayın detayları ise haberimizde!

Zerrin Özer’e kim tecavüz etti?

Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalına konuk olan usta sanatçı Zerrin Özer, magazin gündemini sarsan çarpıcı açıklamalar yaptı. Özer, Çağlayan’a yıllar önce abi dediği kişinin tecavüzüne uğradığını anlattı. Yaşadıklarından dolayı çekinip bu durumu ailesine anlatamadığını söyleyen Zerrin Özer, “Ablama söylesem adamı öldürür, anneme desem kalp krizi geçirirdi” dedi. Zerrin Özer’in tecavüze uğradığı kişinin ismini de açıkladı.

Türk müziğinin efsane sanatçılarından Zerrin Özer, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalında yayınlanan ‘Dur Bi Dinle’ programına konuk oldu. Programda göz yaşlarına hakim olamayan ve duygusal anlar yaşayan usta sanatçı Zerrin Özer, hayatındaki kırılma noktalarını anlattı.

Tarzından dolayı “deli” dediler

Gençlik yıllarında tarzından ve kabarık saçlarından dolayı arkasından ‘deli’ diye seslenildiğini söyleyen Zerrin Özer, “Anneciğime her gün yalvarırdım saçım kirlendiği zaman. ‘Banyodan sonra lütfen saçımı örer misin’ diye. Sonra açardım papaz gibi. Sürekli yırtık jean ve bileziklerim vardı. Bir gün adaya gidiyoruz, ablamla birlikte. Lütfen arkamızdan yürür müsün dedi, ‘deli’ diyorlar dedi. Annem de beni yanında taşımadı sonra. Vapurda bile yanında oturmadım. Benim blue jean’imi yırtıyorlardı. Annem hiçbir şekilde o tarz giyinmemi istemedi. Sonra İstanbul’a taşındık ben daha bir abarttım, yırttım pantolonumu” diye konuştu.

Yapımcı Ümit Güner usta sanatçı Zerrin Özer’e tecavüz etti

Yıllar önce Ümit Güner isimli bir yapımcının tecavüzüne uğradığını zor da olsa anlatan usta sanatçı Zerrin Özer, “Adam geçenlerde vefat etmiş. Ölünün arkasından konuşulmaz ama ne söyleyeyim hakkımı helal etmiyorum. Kıymetli ailesi ismin açıklanmasına bir şey demesin. Çünkü ilk defa siz ismini verdiniz” ifadelerini kullandı.

Yaşadığı zorlu süreçleri ilk kez programda anlatan Özer, sözlerine şöyle devam etti: Öyle bir şey var ki, genç kızsınız ve aileniz muhafazakar olduğu için böyle bir şeye çok önem veriyor. Türkiye böyleydi o zaman. Şimdi ki gibi artık böyle iğrenç bir hale gelmemişti. Bir gün bu olay başıma bu olay gelmiş, dayak yiye yiye, yumruk yiye yiye. Üstümde 180 kilo bir adam. Bağırıyorum, ben onu hayatımda en yakın abim biliyorum. Ben o zaman başkasına aşığım ve bir tek ona anlatabiliyorum.

Susmam lazım dedim

“Annem Ankara’ya diğer ablamların yanına gitmişti. Tülay ablam burada, Sezen, Pakize abla ile çok yakın arkadaştı. Ben de evde tek kalıyorum, günlerce yorganı çekiyorum ağlıyorum. Diyorum ki, ben bunu Tülay ablama söylesem, Tülay ablam gider bu adamı vurur. Annem de bunu duyar kalp krizi geçirir. Ben aileyi bitirmiş olurum dedim. Susmam lazım dedim. Neler yaşadım bir Allah bir ben biliyorum.”

Kimseye bakamıyor ki Zerrin

Zerrin Özer annesine bu durumu annesine üstü kapalı anlatmaya çalışsa da başaramamış. Usta sanatçı Zerrin Özer şöyle anlatıyor: Sonra ‘Anneciğim sana bir şey söylemek istiyorum’ dedim. Ben şey abiden ayrılmak istiyorum firmadan. Hiç unutmuyorum, Cağloğlu yokuşunda bir tokat attı. ‘Sen şaşırdın herhalde, başına bir iş gelmesini istiyorsun’ dedi. Ben nasıl anlatayım anneme? Diyor ki kızım ‘Bildiğimiz kişi, yabancı bir insan başına bir şey mi getirsin istiyorsun’ diyor. Ben bu adamın suratına baka baka çalıştım.

Siyah gözlük takmasının sebebi bu olaymış

Sonra albüm yaptım, yine devam ettim. Zaman geçiyor, benim bir evlilik yapmam gerekiyor dedim. Ona da müsaade etmediler. Yıllarca ben bunu psikiyatristimle konuştum. “Bunu içinden atman gerekiyor” dedi. Diyorlardı ya “Zerrin hep ağlıyor, hep siyah gözlük takıyor” Kimseye bakamıyor ki Zerrin. Sevgilim hariç kimseye anlatamamıştım. Sürekli ağladığım için yıllarca hep siyah gözlük taktım. Bu olaydan sonra panik atak hastası oldum.

ÜMİT GÜNER KİMDİR? 

Zerrin Özer’in ‘Her Şey Seninle Güzel’ albümünü çıkarttığı günlerde meydana geldiği iddia edilen tecavüzün ardından Kent Plak şirketinin eski sahibi Ümit Güner’in evlendiği öğrenildi. Ümit Güner şirketini EMI adlı müzik şirketine devretti ve yıllarca ABD’de yaşadı. 1962 yılında Ankara’da doğduğu bilinen Ümit Güner’in hayatını kaybettiği öğrenildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri