Ana SayfaTürkiyePolise hakaret eden AK Partili vekil özür diledi

Polise hakaret eden AK Partili vekil özür diledi

Otomobilini çeviren polislere hakaret ettiği için iki gündür gündemden düşmeyen AK Parti milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'dan beklenen özür geldi.

Otomobilini çeviren polislere hakaret ettiği için iki gündür gündemden düşmeyen AK Parti milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’dan beklenen özür geldi.

Aracını durduran polise hakaret eden AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, “Üzgünüm. Orada bir gün dahi bekletilsem kesinlikle o kelimeleri sarf etmemem gerekiyordu. O kelimeleri sarf ettiğim için milletimizden özür diliyorum” dedi.

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, aracını durduran polise hakaret etmiş ve bu olay üzerine tepkiler çığ gibi büyümüştü. Zeynep Gül Yılmaz, “Üzgünüm. Orada bir gün dahi bekletilsem kesinlikle o kelimeleri sarf etmemem gerekiyordu. O kelimeleri sarf ettiğim için milletimizden özür diliyorum” dedi.

Kayıt alınmasına tepki

Olay anını gazeteci Cüneyt Özdemir’in Youtube kanalında katıldığı yayında anlatan ve “Yarım saat boyunca orada alıkonulmamın bilinçli bir işlem olduğunu düşünüyorum” diyen Yılmaz, “Kayıtların alınma şekli usulsüz, yapılan işlem baştan aşağı usulsüz ve o kayıtların alınmaması gerekirken bir de yayınlanması usulsüz” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, Özdemir’in “Olaydan sonra açığa alındılar, polisleri siz mi sürdürdünüz?” sorusuna ise “Hayır, asla. Kendi amirleri bunu uygun görmüşler. Ben de bu vesileyle öğrendim” şeklinde cevap verdi.

Kimlik sorma meselesi

Zeynep Gül Yılmaz, Özdemir’in “Danışmanınız polislerden kimlik soruyor, bu normal mi sizce?” sorusuna ise “Vatandaşın da polise kimlik sorma hakkı vardır. Orada karşılaştığımız muamele normal olmadığı için hem şikayet hakkımızı kullanmak adına hem de karşımızdakinin polis memuru olduğunu bilmemiz açısından çok normal” yanıtını verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri