Ana SayfaTürkiyeZümrüt Apartmanı kitabının yazarı Abdullah Şevki gözaltına alındı

Zümrüt Apartmanı kitabının yazarı Abdullah Şevki gözaltına alındı

Pedofili olarak bilinen ve çocuk pornosunu andıran satırlarıyla bugün kamuoyunun gündemine oturan yazar Abdullah Şevki, söz konusu kitabı Zümrüt Apartmanı nedeniyle gözaltına alındı.

Zümrüt Apartmanı kitabının yazarı Abdullah Şevki kimdir?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında “pedofili” içeren ifadelerin bulunduğu kitabın yazarı Abdullah Şevki gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, hakkında “müstehcenlik” suçundan soruşturma başlatılan “pedofili” içeren ifadelerin bulunduğu kitabın yazarı Abdullah Şevki Ankara’da gözaltına alındı.

Müstehcenlik suçundan

Alınan bilgiye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığının suç duyurusu üzerine, Abdullah Şevki hakkında, kaleme aldığı kitapta yer alan bazı ibareler nedeniyle Türk Ceza Kanunu’nun 226. maddesi uyarınca “müstehcenlik” suçundan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı.

Şevki’nin, soruşturma kapsamında gözaltına alındığı öğrenildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamada, söz konusu kitaptaki ifadelerin, Türk Ceza Kanununun 226. maddesine aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle yazar, basım ve dağıtımını yapan kişiler hakkında yasal işlemlerin yapılması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce gerekli yasal sürecin başlatıldığı, ilgililer hakkında da suç duyurusunda bulunulduğu belirtilmişti.

Abdullah Şevki’ye tepki yağmıştı

Gazeteci Ayşe Arman, Zümrüt Apartmanı yazarı Abdullah Şevki’ye Instagram hesabından çok sert tepki göstermişti.

Nihal Olçok da Abdullah Şevki’ye tepki gösteren isimlerden biri oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz