Ana SayfaTeknolojiAK Partili Zehra Taşkesenlioğlu: Hayalim astronot olmaktı

AK Partili Zehra Taşkesenlioğlu: Hayalim astronot olmaktı

KADEM’in düzenlediği “Bir Kadın Bir Başarı Hikayesi” adlı program da konuşan Erzurum AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu lisede ki kız öğrencilere, hayalinin astronot olduğunu fakat engellerin olduğunu söyledi

Erzurum Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) düzenlemiş olduğu “Bir Kadın Bir Başarı Hikâyesi” programın da Erzurum AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde konuştu.

Taşkesenlioğlu, lisedeki kız öğrencilere tecrübelerini anlatarak hayallerine yer verdi. Hayalinin astronot olduğunu fakat bunu başarmak için engellerle karşılaştığını belirtti.

TRT’de izlediğim NASA piltou

Zehra Taşkesenlioğlu, “Bugün kendimi anlatmaktan ziyade bir hayalimi paylaşacağım. İstanbul’da ilkokul 5 öğretmenim Ayşe Yıldırım Oruç Gazi İlköğretim Okulu’nda soruyor $ne olacaksın?’ ‘Ben astronot olacağım.’ diyorum. Ortaokulda yine ben astronot olacaktım. Sebebini bildiğim ama nasıl gideceğimi bilmediğim hayalimin sebebi ne biliyor musunuz? Bir şeyleri keşfetmeyi çok seviyorum. Erişilemez olanla erişebilir olan hoşuma gidiyordu. Ama daha da önemlisi TRT’de izlediğim bir NASA pilotunun bir hayat hikayesine duyduğum hayret ve şaşkınlıktan dolayı istiyordum astronot olmayı.

Nasıl astronot olacağımı bilmiyordum

Erzurum’da öğrencilere seslenen Zehra Taşkesenlioğlu “Ben astronot olacaktım nasıl olacaktım bilmiyorum ama istiyordum. Kitaplar okurdum kendi kendime babamın tahtasında çözümler üretiyordum. Çıkmış formülü yeniden yazıyordum. Sanki ben yazmışım gibi bir dev aynasında görüyordum kendimi ama sonra mevcut eğitim sisteminin içinde astronot olamayacağımı anladığımda şunu anladım. Bu ülkede astronot olacak kadınların yetiştirebilmem lazım” diye konuştu.

Ben değil, ama benden sonrakiler astronot olsun

AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu kendinden sonraki neslin astronot olabileceğini ve yeni neslin arkasında gelişen ve güçlenen bir Türkiye olduğunu vurguladı.

Taşkesenlioğlu, “Ben değil ama benden sonraki neslin bu ülkede astronot olması lazım hiçbir şekilde tren kaçmaz. Ben yapmam ama öyle dolu bir siyaset sistemi inşa ederiz ki öyle güçlü bir Türkiye’nin varlığına hep beraber güveniriz ki binlerce genç kızımız astronot olur. Bunu için önümüzde bir engel var mı yok.” dedi.

AK Partili vekil, son olarak “Artık lise bitmiş üniversite başladığım dönemdi. Türkiye hızlı bir çalkantının içindeydi. Anlatıp sizi üzmeyeyim bugünün Türkiye’sini biliyorsunuz sizler geleceğini Türkiye’sini çizeceksiniz. Ben genç arkadaşlarımın umutlarını görüyordum Türkiye daha iyi bir noktaya gelecekti. Bir inancım vardı ben ve benim gibi milyonlarca insanın inancı vardı. Gelişen ve güçlenen Türkiye inancı vardı o inanç gecenin gündüz olarak aydınlattığı, gündüzünün her gün daha aydınlandığı bir gelecek. Bize iyi bir öğretmenlik yapan İslami kollar başkanımız Handan Bayar vardı. Ben ondan çok şey öğrendim” ifadelerini kullandı.

Muhabirler: Sevgi Canpolat, Yasemin Karlıdağ

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz