Ana SayfaTürkiyeCanan Kaftancıoğlu kendisi için "DHKP-C militanıdır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda...

Canan Kaftancıoğlu kendisi için “DHKP-C militanıdır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kendisi için 'DHKP-C militanı' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunarak tazminat davası açacağını söyledi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kendisi için ‘DHKP-C militanıdır’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunup tazminat davası açacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “DHKP-C militanıdır” diyerek suçladığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Canan Kaftancıoğlu, kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla tüm yasal haklarını sonuna kadar kullanacağını belirten Kaftancıoğlu, “Erdoğan hakkında “Hakaret, Adil Yargıyı Etkileme ve Yargı Görevini Yapan’ Etkilemeye Teşebbüs suçlarını işlemesi nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı ve ayrıca tazminat davası açacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum” diye konuştu.

Kaftancıoğlu’nun açıklaması şöyle:

“Bilindiği üzere 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi, Millet İttifakı çatısı altında girdiği seçimlerde, İstanbul’da önemli bir seçim başarısı elde etmiştir. Bu başarıyı bir türlü hazmedemeyen AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, CHP İstanbul İl Başkanı olduğum andan itibaren sürekli ve sistematik saldırı altında, asılsız suçlamalara, dayanaksız/delilsiz ceza davalarına ve hakaretlere maruz kalmaktayım.

Bugün de AK Parti Genel Başkanı, yalanlarına yeni bir tanesini ekleyerek DHKP-C militanı olduğum savsatasında bulunmuştur. Bu saçma suçlamasına ilişkin elinde hangi delili varsa derhal kamuoyuna açıklamak zorundadır.

Terör örgütleriyle hiçbir zaman işim olmamıştır

Bir hekim, bir kadın, bir insan hakları savunucusu olarak tüm yaşamım boyunca demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü savunduğum gibi bundan sonra da savunmaya devam edeceğim. Terör ve terör örgütleri ile hiçbir zaman işim olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır.

Canan Kaftancıoğlu olarak CHP İstanbul İl Başkanı seçilene kadar tek bir aleyhe suçlama, iddia ve dava ile karşılaşmadığımı, bütün bunları sadece ve sadece siyasi nedenlerle yaşadığımı biliyorum. Demokrasi mücadelesine, çok daha güzel bir Türkiye için çalışmaya korkmadan ve yılmadan mücadele etmeye devam edeceğim.”

Ne olmuştu?

Cuma namazı çıkışı basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylarla ilgili “Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var. Öğrencilerle alakası olmayan CHP’nin İstanbul İl Başkanı orada. Kendisi DHKP-C militanıdır” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri