Ana SayfaTürkiyeMustafa Kemal Atatürk ölüm yıl dönümünde Anıtkabir’de anıldı

Mustafa Kemal Atatürk ölüm yıl dönümünde Anıtkabir’de anıldı

Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 82. yıl dönümünde anılıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 82’nci yıl dönümünde Türkiye genelinde anılıyor.

Ölüm yıl dönümünde Türkiye’nin dört bir yanında anılan Mustafa Kemal Atatürk için, siyasilerden sanatçılara çok sayıda ünlü isim de anma paylaşımında bulundu.

10 Kasım anmalarının merkezi olan Anıtkabir’de bu sene de iktidar ve muhalefet liderlerinden katılımlarla anma töreni gerçekleşti. Tören, 08.45’te devlet erkanının katılımıyla Aslanlı Yol’da başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kortejde, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yüksek yargı organlarının başkanları, kuvvet komutanları, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet erkanı yer aldı.

Erdoğan, kırmızı beyaz karanfillerden oluşan ay yıldızlı çelengi, Atatürk’ün mozolesine bıraktı. Atatürk’ün 82 yıl önce vefat ettiği saat olan 09.05’te saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Saygı duruşu sırasında gönderdeki Türk bayrağı yarıya indirildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri