Ana SayfaTürkiyePelikancı Bünyamin Bezci'den Şehir Üniversitesi için skandal tweetler: Satın gitsin...

Pelikancı Bünyamin Bezci’den Şehir Üniversitesi için skandal tweetler: Satın gitsin…

Milli Piyango’yu sattılar. TEKEL’i sattılar. SEKA’yı sattılar. Türk Telekom’u güle oynaya sattılar. Pelikancılar şimdi de Şehir Üniversitesi satılsın istiyor. 

Pelikan olarak bilinen Bosphorus Globali’in yönetim kurulu üyesi Bünyamin Bezci, Şehir Üniversitesi’nin satılmasını şok ifadelerle istedi.

Ülkenin en kritik kurumlarının satılmasına alkış tutan Pelikancılar bu kez de gözünü Şehir Üniversitesi’ne dikti. 

Pelikancı Bünyamin Bezci, Şehir Üniversitesi hakkındaki tweetlerinde şu skandal ifadeleri kullandı:

Şehir Üniversitesi Müslümanların birikimini yansıtacak bir iddia olarak başladığı macerasını form olarak Koç, içerik olarak Bilgi gibi nihayetlendirdi. Konu buraya hiç gelmemiş olsa da Mütevellinin kibrinin ve finansal beceriksizliğinin maliyetine hoca ve öğrenciler katlanmamalı.

Şehir Üniversitesi meselesini kökten konuşursak ele geçirildiğinde bir kazanç olmayacak, farazi Koç’a satıldığında da bir kayıp olmayacaktır… Mütevelli kapatmayla siyaseti zan altında bırakacağına profesyonel düşünsün ve bir sermaye grubuna satsın yönetemediği üniversitesini… 

Bünyamin Bezci’ye Taha Ün’den Bilgi hatırlatması

Bünyamin Bezci’nin tweet’indeki ‘Bilgi Üniversitesi’ detayı dikkat çekiciydi. Çünkü Bezci’nin kötü örnek olarak lanse ettiği Bilgi Üniversitesi’nin mütevelli heyetinde, Bosphorus Global’de birlikte çalıştığı Can Paker’in kardeşi bulunuyordu.

Taha Ün’ün bu detayı hatırlattığı Bezci, bu ince detaya cevap veremedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz