Ana SayfaTürkiyeVeyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasındaki konuşmanın kaydı yayınlandı

Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasındaki konuşmanın kaydı yayınlandı

Medyayı altüst eden, gazeteci Veyis Ateş'in kaçak Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediğiyle ilgili bir ses kaydı, milletvekili Ahmet Şık tarafından yayınlandı.

Medyayı altüst eden, gazeteci Veyis Ateş’in kaçak Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istediğiyle ilgili bir ses kaydı, milletvekili Ahmet Şık tarafından yayınlandı.

TİP Milletvekili Ahmet Şık, Habertürk TV sunucusu Veyis Ateş’in, kara para aklama suçlamasından tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istediği konuşmanın ses kaydını yayınladı.

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan ve Türkiye’de hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker’in 6 Haziran’da yayımladığı videoda dile getirdiği iddialardan biri, Habertürk TV sunucusu Veyis Ateş’in, SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz için Ankara’da arabuluculuk yaptığıydı.

Bu iddialarla ilgili olarak Habertürk yazarları Fatih Altaylı ve Sevilay Yılman, Sezgin Baran Korkmaz’ın kendileriyle ayrı ayrı temas kurarak, Sedat Peker’in iddialarını teyit ettiğini, bir kaset dinlettiğini ve Veyis Ateş’in Korkmaz lehine durumu çevirmek için kendisinden 10 milyon euro istediğini ileri sürdüğünü yazmıştı.

Veyis Ateş net şekilde reddetti

Hakkındaki iddialarla ilgili olarak Halk TV’de İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtlayan Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz adına aracılık yapmak için “bir lobi, klik adına 10 milyon euro istediği” iddialarını yalanladı.

İsmail Saymaz’ın ‘Ben bu konuşmayı dinledim…. Sen bu görüşmeyi yapmışsın. Bunu nasıl açıklıyorsun?’ sorusu üzerine Ateş, “10 milyon euro istemiş miyim, böyle bir kayıt var mı, ben kendi ellerimle götüreyim. Benim 7 aydan beri çıkmayan sesim, çıkmayan konuşmam, neresi önü, neresi arkası bilmediğim bir konuşma. Ben 10 milyon euro istemedim, böyle bir konuşma yapmadım” diye yanıt verdi.

Ahmet Şık ses kaydını yayınladı

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ise Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasında geçtiği öne sürülen 12 dakikalık konuşmanın, İsmail Saymaz’ın bugünkü yazısında bahsettiği kısmına ait ses kaydını yayınladı.

Şık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen 12 dakikalık konuşmanın, İsmail Saymaz’ın bugünkü yazısında bahsettiği kısmına ait ses kaydı budur” diyerek görüşmenin ses kaydına ait YouTube linkini paylaştı.

Sezgin Baran Korkmaz 19 Haziran Cumartesi günü tutuklandı

Hakkında kara para aklama soruşturması yürütülen, Sezgin Baran Korkmaz ABD’nin talebi üzerine Avusturya’da yakalanarak tutuklandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri