Hatay’da, 6 Şubat depreminde hafif hasar gören ve tadilatın ardından yeniden ibadete açılan Aya Yorgi Rum Ortodoks Kilisesi’nde yılbaşı hazırlıkları başladı.
2023 Noel kutlaması için hazırlıklar başladı. Cemaatten gençler, küçük çocuklarla birlikte kilisenin içinde ve kilise salonunda Noel ağacı kurup süslemeler yaptı.
İskenderun Ortodoks Kiliseleri Babası Yusuf Nicholas Papasoğlu, koro konseri için hazırlık yaptıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Her ne kadar ana kilisemiz olan Aziz Nikolaos Rum Ortodoks Kilisesi depremde yıkılmış olsa da, kilisemizde tüm dini vecibelerimizi yerine getiriyoruz. Şu anda bulunduğumuz St. George Kilisesi.”
Noel ritüelleri 15 Kasım’da oruçla başladı. İlk günden bugüne çocuklarımız ve gençlerimizle koro çalışmaları yapıyoruz. Noel’den önceki gün bir koro konserimiz olacak. İçimiz buruk olsa da bu ruhu kaybetmemek için yılbaşını hep birlikte kutlamaya çalışacağız” dedi.
“Geçmiş yıllarda Noel balosu yapardık ama herkesin bildiği gibi deprem felaketi nedeniyle bu özel günü kilisemizde Noel ayiniyle kutlayacağız” diye konuştu.